Primarni zavihki
Animator/animatorka gibljivih slik
Izbrane kvalifikacije
Ime kvalifikacije | Ime kvalifikacije: Animator/animatorka gibljivih slikDodaj v primerjalnik |
---|---|
Tip kvalifikacije | Tip kvalifikacije: Nacionalna poklicna kvalifikacija, SOK raven 6 |
Vrsta kvalifikacije | Vrsta kvalifikacije: Poklicna kvalifikacija |
Vstopni pogoji |
Pogoji za vključitev:
|
ISCED področje |
ISCED področje:
Umetnost in humanistika
|
ISCED podpodročje | isced podpodročje: avdiovizualno ustvarjanje, tehnike in multimedijska proizvodnja |
Raven kvalifikacije |
Raven SOK:
SOK 6 |
Kandidat/kandidatka je zmožen/zmožna:
- načrtovati, pripraviti, izvesti in kontrolirati svoje delo in delo skupine ter upoštevati načela timskega dela
- zagotavljati kakovost in uspešnost lastnega dela in dela skupine v delovnem okolju skladno s standardi na področju razvoja animacije gibljivih slik
- komunicirati s sodelavci in poslovnimi partnerji ter z naročniki in uporabljati sodobno informacijsko-komunikacijsko tehnologijo
- uporabljati računalniška orodja ter spremljati razvoj novih programskih orodij na področju animacije gibljivih slik
- spremljati razvoj stroke in trende na področju animacije gibljivih slik
- načrtovati pripravo na animiranje gibljivih slik
- animirati like/predmete/ozadja in kamero
- zagotavljati učinkovitost celostnega delovanja animacije gibljivih slik
- varovati zdravje in okolje ter delovati po načelih trajnostnega razvoja
Preverjanje in ocenjevanje izvajajo komisije za preverjanje in potrjevanje NPK, ki jih imenuje Državni izpitni center (RIC). Člani komisije morajo imeti licenco RIC. Najdemo jih tukaj.
POTRJEVANJE
V postopku svetovanja kandidat pripravi osebno zbirno mapo, ki jo komisija ovrednoti, in če je kandidat v njej predložil verodostojna, veljavna in ustrezna dokazila o znanjih, spretnostih in kompetencah iz poklicnega standarda, lahko komisija:
- prizna znanja in spretnosti poklicnega standarda v celoti,
- prizna znanja in spretnosti poklicnega standarda delno in določi tista znanja, spretnosti in kompetence, ki jih bo preverjala,
- ne prizna nobenih znanj in spretnosti poklicnega standarda, ker kandidat ne dokazuje nobenih znanj, spretnosti in kompetenc iz poklicnega standarda, in bo preverjala smiselno celotni poklicni standard.
NAČINI PREVERJANJA STROKOVNIH ZNANJ IN SPRETNOSTI
Praktično preverjanje z zagovorom.
Kandidat pred neposrednim preverjanjem pripravi in z aktivno povezavo ali na zunanjem disku/USB-ključu ipd. komisiji posreduje izdelek (animacijo gibljivih slik) s priloženo dokumentacijo:
- izdelek: eno animacijo gibljivih slik za izbrano zvrst animacije (tradicionalna animacija, stop animacija, računalniška animacija ...), kjer je kandidat/kandidatka sodeloval/sodelovala kot animator/animatorka, s čimer kandidat/kandidatka na ustnem zagovoru dokaže obvladovanje procesa animiranja (zgodboris, delovni in terminski načrt, snemalni list, animacijsko krivuljo gibanja, animatik, postavitev ključnih sličic posameznega kadra, neprekinjeno animiranje, animiranje s ključnimi sličicami in vmesnimi sličicami, usklajevanje govora z ustnicami, digitalno in analogno osvetljevanje, standardni formati za izvoz in predvajanje animacije). Animacija gibljivih slik s priloženo izjavo/dokazilom/referenco/navedbo v odjavni špici ipd. za dokazovanje so/avtorstva izdelka naj ne bo starejša od štirih let in
- dokumentacija: postopek animiranja pri animaciji gibljivih slik, ki vsebuje:
- vsebinski opis postopka animiranja za izbrano zvrst animacije gibljivih slik in
- tehnično izvedbo postopka animiranja za izbrano zvrst animacije gibljivih slik: zgodboris; delovni in terminski načrt animiranja; načrt za snemalni list; načrt za animacijsko krivuljo gibanja, predlog za ustrezno uporabo programskega orodja za izvajanje animiranja; načrt za izdelavo animatika; navodila za neprekinjeno animiranje, animira s ključnimi sličicami (od poze do poze) in vmesnimi sličicami; v primeru govora načrt za uskladitev animiranja ustnic (angl. lip sync); digitalno in analogno osvetljevanje; uporabo standardnih formatov za izvoz in predvajanje animacije gibljivih slik; grafični prelom dokumentacije (podpisi k fotografijam, tabelam, grafom ...) z navedbo literature, uporabo strokovne terminologije, upoštevanjem norm slovenskega jezika itd.
Kandidat lahko izdelek/izdelke priloži k osebni zbirni mapi (v postopku svetovanja).
Kandidat dokaže, da dosega znanja, spretnosti in kompetence, določene v katalogu standardov strokovnih znanj in spretnosti.
Izvajalci postopkov za ugotavljanje in potrjevanje NPK so vpisani v register izvajalcev, ki se vodi v zbirki nacionalnega informacijskega središča za poklicne kvalifikacije. To so: poklicne šole, podjetja, medpodjetniški izobraževalni centri, šole za izobraževanje odraslih, gospodarske zbornice.
URL
URL izvajalca:Prihajajoči dogodek
Trenutno ni drugih prihajajočih dogodkov.
© Center RS za poklicno izobraževanje, 2020. Vse pravice pridržane